Brazylia Santos

Jedna z najbardziej popularnych kaw o delikatnym, ale wyrazistym smaku z przyjemną kwaskowatością i dobrą cielistością. 100% arabica

Więcej szczegółów

34,00 zł

?

Więcej informacji

Dlaczego polecamy tę kawę

  • ma znakomity smak gorzkiej czekolady
  • odznacza się niską kwaskowością
  • jest łagodna w smaku
  • ceniona za doskonałe zbalansowanie
  • smakuje wybornie również z dodatkiem mleka
  • nadaje się do różnych metod zaparzania
  • w naparze daje obfitą cremę
  • jest doskonałą propozycją dla amatorów kawy o średniej mocy

 

Profil smakowy  

Brasil Santos to kawa o niezwykłych walorach smakowych. Jest łagodna i delikatna, a zarazem wyrazista w smaku. Wyróżnia się owocową słodyczą, która podczas suszenia w sposób naturalny pozostaje wewnątrz ziarna. Jest to kawa dobrze zbalansowana, o niskiej, przyjemnej kwaskowości i dobrej cielistości. Dominuje w niej smak wykwintnej czekolady, orzechów i słodkich cytrusów. Delikatna słodycz, subtelna goryczka, niska kwaskowość oraz przyjemnie owocowe nuty podkreślają niezwykłe walory tej kawy.

Otrzymamy z niej łagodny, czekoladowy napar ze słodko-cytrusową nutą, o pięknym, miodowym aromacie.

 

Polecany sposób zaparzania

Kawa ta ma zharmonizowany smak, bogaty i słodkawy aromat, jest dobrze zbalansowana i ma uniwersalne zastosowanie. Wspaniale nadaje się jako kawa jednorodna i jako podstawowy składnik mieszanek. Brasil Santos ma niską kwasowość, tworzy obfitą i stabilną cremę; idealnie nadaje się do espresso. Sprawdza się we wszelkiego typu ekspresach i zaparzaczach, przy czym kafetierka, French press, chemex oraz aeropress najpełniej wyeksponują niezwykłe walory tej kawy. Napar sporządzony w jednym z tych zaparzaczy odznaczać się będzie bardziej wyrazistym smakiem, większą zawartością kofeiny oraz pełniejszym aromatem.

Doskonale nadaje się na pierwsze, poranne espresso.

 

Region uprawy

Brazylia jest czołowym producentem i eksporterem kawy, a ilość dostępnych ziaren jest olbrzymia. Kawa brazylijska odmiany Santos bierze swą nazwę od nazwy portu, przez który jest eksportowana.

Ziarno to pochodzi z plantacji położonych w środkowo-wschodniej części Brazylii, ze stanu Sao Paulo i z okolic Minas Gerais.. Region ten skupia jedne z największych i najstarszych plantacji Brazylii i dostarcza wysokojakościowe ziarno o wspaniałej cielistości. Plantacje te utworzone są z wielu mniejszych farm, a każda z nich wzbogaca uprawianą przez siebie kawę o pewne szczególne cechy, czyniąc swe ziarno wyjątkowym.

Wyżynne i pagórkowate ukształtowanie terenu, podrównikowy, wilgotny klimat, gęsta sieć hydrograficzna oraz niezwykle żyzna, wulkaniczna gleba, stwarzają znakomite warunki dla uprawy Coffea arabica.

Cechą szczególną kawy Santos jest relatywnie niskie położenie plantacji. Średnia wysokość, na której drzewka kawowe są uprawiane wynosi 800-1300m n.p.m.

Moc Średnia
Gorycz łagodna
Słodycz lekka
Kwasowość przyjemna i delikatna
Smak orzechowo-kakaowy
Aromat złożony
Cecha szczególna dobrze zbalansowana
Gatunek 100% Arabica

Opinie

Napisz opinię

Brazylia Santos

Brazylia Santos

Jedna z najbardziej popularnych kaw o delikatnym, ale wyrazistym smaku z przyjemną kwaskowatością i dobrą cielistością. 100% arabica