Ghana-Prażone ziarna kakao 100g

Prażone ziarna kakao z Ghany, 100g.

Więcej szczegółów

20,00 zł

Więcej informacji

Naturalne, prażone ziarno pochodzące z Ghany. Są to całe ziarna, które są gotowe bezpośrednio do spożycia. Pod delikatnie goryczkową łupinką (proponujemy obrać) kryje się kruche, smaczne i bardzo aromatyczne ziarno, przez Azteków i Majów cenione wyżej niż złoto.

Owoc tego krzewu odkryty został ok. 3 tys. lat temu i nadal jest wysoko ceniony tak ze względu na swój smak, jak i walory odżywcze. Każde ziarenko jest bogate m. in.: w tłuszcze, białka, pobudzające alkaloidy (kofeinę i teobrominę) oraz w składniki mineralne.

Owoc kakaowca z Ghany jest podłużny, kształtem przypomina ziarno fasoli. Wyróżnia się gładką powierzchnią o jednolitym zabarwieniu. Smak tego ziarna jest delikatny, kremowy, zbliżony do smaku słodkiej, mlecznej czekolady. Ziarno z Ghany posiada intensywny, wyraźnie czekoladowy aromat.

Ziarno to polecamy do bezpośredniego spożycia, do ozdabiania deserów, jak również do wypieków. Pozbawione łuski i zmielone ziarno to dobrze nam znane kakao, główny składnik wyśmienitej czekolady. Sprawi też przyjemność amatorom własnoręcznego przygotowywania kakao.

Opinie

Napisz opinię

Ghana-Prażone ziarna kakao 100g

Ghana-Prażone ziarna kakao 100g

Prażone ziarna kakao z Ghany, 100g.