Regulamin

 

 

SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ

Sprzedawcą jest firma Flemming Cafe Mateusz Szymański z siedzibą przy ul. Jana Dantyszka 10, 80-204 Gdańsk. NIP: 957-100-27-12.

 

Zapoznanie się z niniejszym regulaminem jest warunkiem złożenia zamówienia. Osoba zamawiająca jednoznacznie oznajmia, że rozumie i akceptuje treść regulaminu.

Sprzedaż odbywa się poprzez złożenie zamówienia za pośrednictwem internetu. Zamówienia przyjmowane są całodobowo, 7 dni w tygodniu poprzez stronę internetową www.flemming-cafe.pl

Serwis jest przeznaczony tylko dla osób pełnoletnich. Osoba składająca zamówienie potwierdza tym samym, iż ukończyła 18 lat.

 

REALIZACJA ZAMÓWIEŃ I DOSTAWA

Zamówienie zostaje przyjęte do realizacji w momencie potwierdzenia przez Zamawiającego wszystkich danych, wymaganych podczas realizacji zamówienia. Sprzedawca zastrzega sobie prawo anulowania zamówienia,jeśli zamówienie nie będzie zawierało wszystkich wymaganych danych, a także jeżeli Sprzedawca nie będzie w stanie zrealizować danego zamówienia. Zamówienia są realizowane w ciągu 48 godzin (w dni robocze) od momentu wpłynięcia środków na konto Sprzedawcy. Czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu w przypadku, gdy Zamawiający nie poda numeru zamówienia w tytule przelewu. Zamówienie jest wysyłane za pośrednictwem firmy kurierskiej, lub odbierane w sklepie. W przypadku bezpośredniego odbioru w sklepie, Sprzedający poinformuje drogą e-mailową Zamawiającego o skompletowaniu zamówienia i od tego czasu Zamawiający ma 7 dni kalendarzowych na odebranie zamówienia. Czas dostarczenia przesyłki kurierskiej jest uzależniony od firmy kurierskiej i podlega regulaminowi tejże firmy. W większości przypadków przesyłki dostarczane są następnego dnia roboczego od dnia nadania. Firmy kurierskie nie doręczają przesyłek na adres skrzynek pocztowych. Firma kurierska podejmuje dwie próby doręczenia przesyłki. Zamówienia na adresy firm mogą zostać doręczone do recepcji lub sekretariatu, nie są to doręczenia do rąk własnych. Informacja o zamówieniu i etapie jego realizacji jest dostępna na stronie w zakładce „Moje Konto”, a także drogą mailową.

Do zamówienia dołączany jest dokument sprzedaży w postaci paragonu, bądź faktury VAT.

Uwagi podane przez Zamawiającego w polu „Komentarz” są brane pod uwagę i w miarę możliwości realizowane przez Sprzedawcę. Nie mogą być one traktowane jako świadczenia gwarantowane przez Sprzedającego.

Kawy mielone odbierane w sklepie przy wyborze płatności „Zapłać przy odbiorze” będą mielone po uiszczeniu opłaty za zamówienie, a tym samym zagwarantowana będzie świeżość przygotowanego produktu.

Nie dostarczamy kawy do Niemiec ze względu na obostrzenia celne.

 

WYSYŁKA ZAMÓWIEŃ

Do każdego zamówienia doliczane są koszty przesyłki, które na terenie Polski wynoszą:

  • 18 zł dla przesyłki kurierskiej dla wagi do 30kg
  • 23 zł dla przesyłki kurierskiej pobraniowej do 30kg

Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany opłat za wysyłkę, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych bądź wprowadzania w nich zmian.

 

WARUNKI PŁATNOŚCI

Ceny produktów wyrażone są w polskich złotych i zawierają podatek VAT. Ceny produktów mogą ulec zmianie. Katalog produktów może ulec zmianie poprzez modyfikowanie istniejących, dodawanie i usuwanie produktów.Sprzedawca może wprowadzać i odwoływać akcje promocyjne, a także wprowadzać w nich zmiany.

Kupujący może wybrać jedną z poniższych metod płatności:

  • przy odbiorze: należność pobierana przez kuriera w momencie doręczenia (dodatkowa opłata wynosi 5 zł)
  • gotówką, lub kartą przy odbiorze w sklepie
  • przelewem bankowym na rachunek Flemming Cafe Mateusz Szymański, Ul. Jana Dantyszka 10, 80-204 Gdańsk, rachunek w AliorBank: 95 2490 0005 0000 4530 2518 1900
  • płatności elektroniczne (przelewy, transfery, raty, karty płatnicze): korzystając z serwisu przelewy24.pl (operatorem jest PayPro SA Agent Rozliczeniowy, ul. Pastelowa 8, 60-198 Poznań, wpisany do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000347935, NIP 7792369887, Regon 301345068). Obsługa reklamacji płatności jest dokonywana przez stronę: http://www.przelewy24.pl/kontakt/reklamacja

 

ZWROTY I REKLAMACJE

Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, Kupujący może zrezygnować z zakupionego towaru w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki bez podania przyczyny. Zwracany towar nie może być używany, otwarty, zniszczony. Wyłączone z tej możliwości są kawy mielone, ze względu na fakt, że każda kawa jest indywidualnie mielona na życzenie Klienta.(Ustawa z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta Art. 38. Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów: pkt.3) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb)

Sprzedawca ma prawo odmówić przyjęcia towaru, gdy towar będzie nosił ślady używania, bądź będzie uszkodzony. Takie prawo też przysługuje, jeżeli dostarczona do Sprzedawcy paczka będzie uszkodzona.

Klient informuje pisemnie (e-mail z potwierdzeniem odbioru,list polecony z potwierdzeniem odbioru – adres poniżej) o odstąpieniu od umowy kupna. Koszt wysyłki ponosi Klient, nie odbieramy przesyłek wysłanych za pobraniem. Przesyłka musi zawierać oryginalny dowód zakupu.

Zwrot pieniędzy następuje w ciągu 14 dni na wskazane przez Klienta konto bankowe.

Adres do korespondencji i wysyłek: Flemming Cafe, 80-320 Gdańsk ul. Opata Jacka Rybińskiego 8

e-mail:sklep@f-cafe.pl

 

DANE OSOBOWE

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych informujemy, iż dane osobowe Klientów są przechowywane wyłącznie na potrzeby realizacji zamówień z zachowaniem wymogów zabezpieczenia danych określonych w ustawie o ochronie danych osobowych. Wgląd do danych, ich zmiana i usunięcie jest możliwe poprzez panel dostępny na stronie www.flemming-cafe.pl/pl/moje-konto (dla zalogowanych użytkowników).

Nie odpowiadamy za szkody wyrządzone w wyniku udostępnienia przez Klienta osobom trzecim haseł, dostępów do podanego konta e-mail, loginów, linków do śledzenia losów zamówienia oraz innych danych niepublicznych przekazanych w celu realizacji zamówienia lub też jeżeli osoba trzecia weszła w posiadanie tych danych niezgodnie z prawem (kradzież danych osobowych, włamania do systemów informatycznych, włamania na konta pocztowe). Hasło użytkownika przechowywane jest w systemie w postaci zaszyfrowanej i nikt nie ma do niego wglądu.

Składając zamówienie w sklepie www.flemming-cafe.pl klient wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych przez firmę Flemming Cafe w celu realizacji zamówień przez sklep zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych - Dz. U. nr 133 poz. 883. z późniejszymi zmianami.

Klient akceptując regulamin oświadcza, że został poinformowany, iż podanie jego danych osobowych ma charakter dobrowolny oraz że przysługuje jemu prawo do wglądu, korekty, usunięcia oraz kontroli swoich danych osobowych. Zlecenie usunięcia danych osobowych można dostarczyć drogą e-mailową na adres biuro@f-cafe.pl.

 

NEWSLETTER

Wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji o promocjach i nowościach sklepu www.flemming-cafe.pl może być w każdej chwili udzielone, lub odwołane przez stronę www.flemming-cafe.pl/pl/moje-konto, lub drogą mailową na adres biuro@f-cafe.pl. Newsletter, aktualności i informacje są wysyłane zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204).

 

WYMAGANIA TECHNICZNE

Do korzystania z serwisu www.flemming-cafe.pl wymagane jest:

  • komputer, laptop, lub urządzenie multimedialne z dostępem do internetu
  • nowoczesna przeglądarka internetowa (zalecane: Firefox 47.0 i nowsza, Chrome 47.0 i nowsze)
  • dostęp do poczty elektronicznej
  • możliwość zapisu plików Cookies i obsługi JavaScript